338
Marta Choińska
Psycholog
Trener Umiejętności Społecznych

Jestem absolwentką psychologii na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz certyfikowaną trenerką umiejętności społecznych (TUS), a ze zdobytych kompetencji korzystam, prowadząc od grupy TUS dla dzieci w różnym wieku (od 4 do 16 roku życia). Ukończyłam także roczne szkolenie “Kultura przeciw wykluczeniu” z zakresu arteterapii (terapii poprzez sztukę), którą chętnie wykorzystuję w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Dodatkowo, w ramach rozwijania własnych zainteresowań, skończyłam stosowaną psychologię zwierząt na Wydziale Psychologii UW, wybierając specjalizację dotyczącą terapii z wykorzystaniem zwierząt. Uczestniczyłam także w studiach podyplomowych z zakresu przygotowania pedagogicznego dla psychologów.

Pracuję z dziećmi i młodzieżą od kilku lat, prowadząc warsztaty, treningi asertywności, zajęcia TUS, a także pracując indywidualnie w gabinecie czy w przedszkolu terapeutycznym dla dzieci ze spektrum autyzmu jako koordynatorka terapii.

W swojej pracy chętnie czerpię z metod terapii poprzez zabawę: gier planszowych, historyjek obrazkowych oraz prac plastycznych wykorzystujących przeróżne materiały czy techniki.

Prywatnie śledzę filmowe nowości, spędzam czas ze swoimi zwierzętami oraz rozwijam dalej swoje kompetencje: uczestniczę w licznych szkoleniach oraz kursach.

Jestem psychologiem nie tylko z wykształcenia, ale także z pasji. Szczególnie interesuje mnie psychologia rozwojowa adolescentów oraz terapia dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. W kontaktach z dziećmi i młodzieżą stawiam na autentyczność, otwartość oraz empatyczność względem drugiej osoby.

Poznaj resztę Kadry